Obrazek nagłówka

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu oraz Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu poszukują wolontariuszy do współpracy przy realizacji Programu „Wspieraj Seniora”.
Celem Programu jest zapewnienie wsparcia (robienie zakupów, załatwianie drobnych spraw urzędowych, realizacja recept, itp) seniorom powyżej 70. roku życia, którzy w obowiązującym stanie epidemii decydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie same funkcjonować.
Chętni, którzy chcieliby się zaangażować w pomoc seniorom proszeni są o kontakt mailowy: biuro@wolontariatzamosc.pl

Procedury dla korzystających i wolontariuszy:
Realizacja usługi wsparcia polega na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.
Senior pokrywa koszty zakupów, usługa ich wykonania jest bezpłatna.
Procedura realizacji Programu na terenie Miasta Zamość
Realizatorem Programu na terenie Miasta Zamość jest Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu (MCPR) we współpracy ze Stowarzyszeniem Zamojskie Centrum Wolontariatu.

Sposób realizacji wsparcia:

  1. Osoba w wieku 70 + (Senior) potrzebująca wsparcia zgłasza potrzebę zrobienia niezbędnych zakupów dzwoniąc na ogólnopolską linię pod nr telefonu 22 505 11 11
  2. Zgłoszenie jest elektronicznie przekazane do MCPR.
  3. Pracownik MCPR kontaktuje się telefonicznie z Seniorem (podając swoje imię, nazwisko i kontaktowy nr telefonu), weryfikuje zgłoszenie podając datę i godzinę zgłoszenia przez Seniora oraz ustala usługę wsparcia.
  4. Pracownik MCPR podaje Seniorowi imię i nazwisko pracownika/wolontariusza, który zgłosi się z pomocą do Seniora oraz numer zgłoszenia na infolinii, który jest kodem identyfikacji wolontariusza. Numer kod to nadany unikatowy numer, do wyłącznej wiadomości Seniora. Numerem będzie posługiwał się wolontariusz, dzięki czemu Senior będzie wiedział ze to właściwa osoba.
  5. Senior dokonuje identyfikacji zgłaszającego się wolontariusza i przekazuje listę zakupów oraz fundusze na ich dokonanie. W przypadku wątpliwości przy identyfikacji wolontariusza Senior dzwoni do pracownika MCPR.

W ramach Programu wolontariusz robi zakupy niezbędnych, podstawowych artykułów spożywczych oraz środków higieny osobistej w sklepach położonych najbliżej okolicy zamieszkania Seniorów.

Zakupy dokonywane są od poniedziałku do piątku.
Archiwa


Kategorie