Obrazek nagłówka

Zamojskie Centrum Wolontariatu we współpracy z  Miastem Zamość zorganizowało  obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
16 grudnia odbyła się, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Gala Wolontariatu 2021. Była okazją do uhonorowania i złożenia podziękowań wolontariuszom za ich działania na rzecz społeczności lokalnej.
Szczególnie chcielibyśmy podkreślić zasługi wolontariuszy, którzy nieśli pomoc potrzebującym, w trudnym dla nas wszystkich, okresie pandemii.
Trzydziestu siedmiu wolontariuszy z różnych obszarów, w których działają: Szkolne i Młodzieżowe Kluby Wolontariuszy, harcerze, wolontariat dla kultury, opieka nad bezdomnymi zwierzętami, odebrali z rąk Pana Prezydenta Miasta Zamość dyplomy i nagrody za aktywne  działania w roku 2019 i 2020.
Ponadto Koordynatorzy Wolontariatu odebrali 81 dyplomów dla wyróżniających się wolontariuszy z poszczególnych placówek współpracujących z ZCW.
Nie mogliśmy ich wszystkich zaprosić ze względu na ograniczenia i wymogi sanitarne.
Pomimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się spotkać i pobyć razem.
Pozostaje mieć nadzieję, że w   roku 2022 – roku jubileuszu dwudziestolecia Zamojskiego Centrum Wolontariatu, znikną wszystkie bariery i cała armia dobrych ludzi będzie znowu mogła świętować w komplecie.
Archiwa


Kategorie