Obrazek nagłówka

Aktualności

Wycieczka do Tarnowa

W dniach 01 – 02 lipca organizujemy wycieczkę do Tarnowa. Jest bardzo duże zainteresowanie, dlatego informujemy, że pierwszeństwo mają seniorzy 76+, beneficjenci Senioralnej stacji Socjalnej i ich wolontariusze. W programie wycieczki zwiedzanie Tarnowa i ,,wsi malowanej” – Zalipie.

Czytaj więcej

Zapraszamy seniorów do korzystania z programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021

Miasto Zamość ponownie przystąpiło do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Zadanie skierowane jest  przede wszystkim do: osób powyżej 16 roku życia ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, potrzebujących wysokiego poziomu  wsparcia, w tym osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, trudnościami związanymi z komunikacją i mobilnością, osób samotnych oraz […]

Czytaj więcej

Przypominamy, zapraszamy

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że poradnictwo dla przedstawicieli organizacji kombatanckich świadczone jest TELEFONICZNIE  we wtorki i czwartki w godzinach od 10.00 do 12.00. Numer telefonu – 84 6273775.

Czytaj więcej

Spotkanie z Japonią

Pierwszym gościem Senioralnej Stacji Socjalnej– po kolejnej, miesięcznej, związanej z pandemią przerwie – była japonistka, pani Karolina Szczepanik. Japonistykę studiowała przez 5 lat na Uniwersytecie Warszawskim i 1 rok w Japonii, a więc mogła podzielić się teoretyczną i praktyczną wiedzą o tym kraju. Opowiedziała seniorom o kulturze, historii, sztuce, religii i pismiennictwie tego kraju, a […]

Czytaj więcej

Zapraszamy na zajęcia.

Wszyscy seniorzy, uczestnicy Senioralnej Stacji Socjalnej są zaszczepieni, rząd “poluzował” związane z pandemią restrykcje, a więc możemy wznowić zajęcia. Będą się odbywały zgodnie z harmonogramem: we wtorki, czwartki i piątki. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Zmarły dwie beneficjentki naszego projektu.

W drugim tygodniu kwietnia pożegnaliśmy aż dwie nasze poopieczne, Panie: Helenę Wierzańską i Julię Rodzik. Pani Helena Wierzańska (lat 84), uczestniczyła w działaniach związanych z projektem finansowanym przez EVZ od pierwszej jego edycji. Była podopieczną (po mężu) Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.Pani Julia Rodzik (lat 88), znana zamojska polonistka dołączyła do nas niedawno. […]

Czytaj więcej

Zajęcia znowu odwołane…

W Wielkim Tygodniu rozstawaliśmy się z nadzieją, że po świętach wrócimy do stałych, cotygodniowych zajęć. Niestety, zaostrzenia sanitarne i lockdown przedłużyły ,,czas rozstania”. Informujemy, że działa nasz ,,telefon na pogaduchy” i wszyscy seniorzy mogą liczyć na pomoc doraźną w pokonywaniu trudów dnia codziennego. Wolontariusze są do dyspozycji. I … czekamy na kolejne złagodzenie pandemii.

Czytaj więcej

Życzenia na Wielki Tydzień i Święta

Wszystkim członkom, przyjaciołom i podopiecznym Zamojskiego Centrum Wolontariatu życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych  wiarą, nadzieją i miłością oraz radosnego, wiosennego – mimo pandemii i przeciwności losu – wiosennego nastroju. Zarząd Stowarzyszenia.

Czytaj więcej

Nowy “trener” od gimnastyki

Pan Mateusz Łaszczyca, rehabilitant z Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA,  od miesiąca prowadzi zajęcia gimnastyczne w Senioralnej Stacji Socjalnej. Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki, w godzinach 9.30 – 10.30. Zadowolenie seniorów świadczy o tym, że “młody człowiek” przekonał ich do swoich metod i wymagań.

Czytaj więcej

Kubeczki z wizerunkiem

Wiele atrakcji towarzyszyło finałowi projektu “Kawiarnia życia”. Jedną z nich były promocyjne kubeczki, które otrzymali seniorzy, uczestnicy  wszystkich projektowych przedsięwzięć. Na kubeczkach widnieją: loga – EVZ i ZCW, a także wizerunki seniorów lub “kawiarniane” motywy . Prezenty sprawiły seniorom wiele radości, co widać na dołączonych zdjęciach. Pamiątkowy kubeczek dostała też w prezencie pani Anna Kitka, […]

Czytaj więcej
Archiwa


Kategorie