Obrazek nagłówka

Aktualności

Życzenia na Wielki Tydzień i Święta

Wszystkim członkom, przyjaciołom i podopiecznym Zamojskiego Centrum Wolontariatu życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych  wiarą, nadzieją i miłością oraz radosnego, wiosennego – mimo pandemii i przeciwności losu – wiosennego nastroju. Zarząd Stowarzyszenia.

Czytaj więcej

Nowy “trener” od gimnastyki

Pan Mateusz Łaszczyca, rehabilitant z Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA,  od miesiąca prowadzi zajęcia gimnastyczne w Senioralnej Stacji Socjalnej. Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki, w godzinach 9.30 – 10.30. Zadowolenie seniorów świadczy o tym, że “młody człowiek” przekonał ich do swoich metod i wymagań.

Czytaj więcej

Kubeczki z wizerunkiem

Wiele atrakcji towarzyszyło finałowi projektu “Kawiarnia życia”. Jedną z nich były promocyjne kubeczki, które otrzymali seniorzy, uczestnicy  wszystkich projektowych przedsięwzięć. Na kubeczkach widnieją: loga – EVZ i ZCW, a także wizerunki seniorów lub “kawiarniane” motywy . Prezenty sprawiły seniorom wiele radości, co widać na dołączonych zdjęciach. Pamiątkowy kubeczek dostała też w prezencie pani Anna Kitka, […]

Czytaj więcej

Dzień Kobiet i finał projektu “Kawiarnia życia”

W izolacji, w maseczkach, w pełnym reżimie sanitarnym seniorzy świętowali Dzień Kobiet. Było trochę poezji, trochę muzyki, dużo ciepłych słów i poczęstunek, a w międzyczasie, Małgorzata Ostasz, koordynatorka projektu „Kawiarnia Życia” przypomniała jego założenia i rezultaty.

Czytaj więcej

Rehabilitantka zakończyła współpracę z ZCW

Pani Anna Kitka, która przez 6 lat prowadziła zajęcia gimnastyczno – rehabilitacyjne z naszymi seniorami, musiała – z przyczyn od siebie, ani od nas, niezależnych – zakończyć współpracę z ZCW.  Dziękujemy Pani Annie za wspaniałe podejście do seniorów, cierpliwość, profesjonalizm i umiejętność dostosowania ćwiczeń do możliwości tej, jakże nietypowej grupy.

Czytaj więcej

Osteoporoza – cichy wróg, nie tylko seniorów.

Taki tytuł miał kolejny wykład doktora Rafała Sapuły – lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, specjalisty medycyny paliatywnej, kierownika Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji, a także stałego doradcy Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Seniorzy wysłuchali wykładu, sporządzili notatki i obiecali stosować się do wszystkich zaleceń. Spotkanie odbyło się – jak zwykle – w przemiłej atmosferze.

Czytaj więcej

Miłe spotkanie seniorów w “tłusty czwartek”

Reżim sanitarny spowodował, że “tłusty czwartek” był nieco inny, niż zwykle. Seniorzy siedzieli przy stołach w przepisowej odległości, pączkiem każdy częstował sie sam i każdy sam robił sobie herbatkę. Osoby prowadzące spotkanie też były  zdystansowane i zamaskowane. Ale i tak było miło.Kolejne spotkanie – zgodnie z programem, we wtorek, 16 lutego.

Czytaj więcej

Spotkanie Zarządu w sprawie kolejnego wznowienia działalności Senioralnej Stacji Socjalnej

W związku ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią,  od 15 lutego zostaną wznowione zajęcia w Senioralnej Stacji Socjalnej. O tym i innych ważnych dla Zamojskiego Centrum Wolontariatu sprawach dyskutował w czwartek, 07.02 Zarząd i koordynatorzy projektów finansowanych przez Fundację “Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość”. Inauguracja przedsięwzicia, z zachowaniem reżimu sanitarnego (dystans, maseczki, dezynfekcja) odbędzie się […]

Czytaj więcej

U nas – jak w domu!

Zamojskie Centrum Wolontariatu zostało uhonorowane certyfikatem “Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.Dziękujemy!

Czytaj więcej

Archiwa


Kategorie