Obrazek nagłówka

Aktualności

Rehabilitantka zakończyła współpracę z ZCW

Pani Anna Kitka, która przez 6 lat prowadziła zajęcia gimnastyczno – rehabilitacyjne z naszymi seniorami, musiała – z przyczyn od siebie, ani od nas, niezależnych – zakończyć współpracę z ZCW.  Dziękujemy Pani Annie za wspaniałe podejście do seniorów, cierpliwość, profesjonalizm i umiejętność dostosowania ćwiczeń do możliwości tej, jakże nietypowej grupy.

Czytaj więcej

Osteoporoza – cichy wróg, nie tylko seniorów.

Taki tytuł miał kolejny wykład doktora Rafała Sapuły – lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, specjalisty medycyny paliatywnej, kierownika Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji, a także stałego doradcy Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Seniorzy wysłuchali wykładu, sporządzili notatki i obiecali stosować się do wszystkich zaleceń. Spotkanie odbyło się – jak zwykle – w przemiłej atmosferze.

Czytaj więcej

Miłe spotkanie seniorów w “tłusty czwartek”

Reżim sanitarny spowodował, że “tłusty czwartek” był nieco inny, niż zwykle. Seniorzy siedzieli przy stołach w przepisowej odległości, pączkiem każdy częstował sie sam i każdy sam robił sobie herbatkę. Osoby prowadzące spotkanie też były  zdystansowane i zamaskowane. Ale i tak było miło.Kolejne spotkanie – zgodnie z programem, we wtorek, 16 lutego.

Czytaj więcej

Spotkanie Zarządu w sprawie kolejnego wznowienia działalności Senioralnej Stacji Socjalnej

W związku ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią,  od 15 lutego zostaną wznowione zajęcia w Senioralnej Stacji Socjalnej. O tym i innych ważnych dla Zamojskiego Centrum Wolontariatu sprawach dyskutował w czwartek, 07.02 Zarząd i koordynatorzy projektów finansowanych przez Fundację “Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość”. Inauguracja przedsięwzicia, z zachowaniem reżimu sanitarnego (dystans, maseczki, dezynfekcja) odbędzie się […]

Czytaj więcej

U nas – jak w domu!

Zamojskie Centrum Wolontariatu zostało uhonorowane certyfikatem “Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.Dziękujemy!

Czytaj więcej


Świąteczny Turniej Charytatywny 2020 – za nami.

Mimo trudności związanych z pandemią Dawcy Uśmiechu “Smile Donors” i Zamojskie Centrum Wolontariatu zorganizowali doroczny Świąteczny Piłkarski Turniej Charytatywny.Wprawdzie bez publiczności i z aukcją online, ale – jak zwykle – z sukcesem! Turniej odbył się 26 grudnia, a jego hasłem przewodnim była walka z nowotworami. Środki zebrane podczas turnieju zasilą konto Fundacji “Żyj” im. Marty […]

Czytaj więcej

Świąteczne podarunki dla pacjentów Szpitala Niepublicznego

Mnóstwo serca w wykonanie kartek i świątecznych stroików dla chorych, spędzających święta w szpitalu włożyli wolontariusze z I LO w Zamościu oraz przedszkolaki zmoblizowane przez nich do akcji.  Prezenty wykonały dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 1 i  6, Przedszkola Specjalnego nr 3, Niepublicznego Przedszkola „Ziarenko” i punktu przedszkolnego w Suchowoli. Te wspaniałe dowody pamięci zostały […]

Czytaj więcej

Pezenty dla seniorów

Zwykle, przed świętami, zgodnie z tradycją, organizowaliśmy dla podopiecznych ZCW i wolontariuszy wigilijne spotkanie. W tym roku wszystko jest inaczej… O tym, że o wszystkich pamiętamy – niech świadczą upominki: reniferki, słodkości i książki, które wolontariusze dostarczą seniorom do ich domów.

Czytaj więcej

Podziękuj wolontariuszom – akcja na Rynku Wielkim

06 grudnia na Rynku Wielkim, w obecności Prezydenta Miasta Zamość, wolontariuszy i mieszkańcow, otworzyliśmy oficjalnie naszą akcję.

Czytaj więcej
Archiwa


Kategorie