Młodość nie wieczność 2015-01-15 , aktualności , inne działania projektowe , archiwum aktualności - 2015

“Młodość nie wieczność – refleksje zamojskich seniorów o starości i przemijaniu”, to tytuł tomiku z wierszami i prozą poetycką podopiecznych i przyjaciół Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Wśród autorów są beneficjenci projektu “Wciąż potrzebni” oraz seniorzy młodsi, wolontariusze i stali bywalcy świetlicy dziennego wsparcia. To osoby w wieku od 60 do 88 lat. Troje z nich, Panie Irena Polkowska i Stanisława Łogonowicz oraz Pan Marian Karczmarczyk mogą pochwalić się poetyckim dorobkiem i wydanymi zbiorami wierszy. Pozostali - „drukują” po raz pierwszy:

Pan Eugeniusz Cybulski - interesujące sonety, Panie Barbara Mazurkiewicz i Janina Jabłońska– bardzo osobiste liryki oraz autorka najstarsza, Pani Janina Poździk – wiersze o życiu i przyrodzie. Jest też w tym zbiorze poetycka proza autorstwa – też nestorki – Pani Sabiny Kędziery.

-” Do tomiku starałam się wybierać wiersze adekwatne do jego tytułu. Te, opisujące upływający czas, codzienne ludzkie sprawy, zachwyt nad światem, ale i ból istnienia, opuszczenia, samotności, głęboką wiarę w to, że istnieje Drugi Brzeg, a Bóg jest wszechmogący. Wiele w nich uczuć i emocji. Jest też optymizm i humor, zwłaszcza w tych o nieuchronnej starości, z której obecnością trzeba się pogodzić. Czy mi się udało? Oceńcie Państwo sami” - pisze we wstępie Krystyna Rybińska-Smyk, redaktorka wydania i autorka przedsięwzięcia.

Tomik został wydany w ramach projektu “3S. Senioralna Stacja socjalna w Zamościu”

Młodość nie wieczność - Okładka