‘Opowieść z lasu’ – przygotowania rozpoczęte 2016-02-16 , aktualności , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2016

W dniach 21-23 marca 2016 roku w Motyczu Leśnym pod Lublinem odbędzie się spotkanie przygotowawcze do wymiany młodzieży ‘Let Me Tell You a Story II – A Tale From The Forest’. Projekt jest kontynuacją realizowanej przez nas na początku 2015 roku wymiany zatytułowanej ‘Let Me Tell You a Story’.

Bohaterami pierwszej części były ‘Dzieci Zamojszczyzny’, podopieczni naszej organizacji.Sukces pierwszej części i ogromne zaangażowanie uczestników sprawiły, że wspólnie udało nam się stworzyć 2 część projektu, która została pozytywnie oceniona przez Polską Agencję programu Erasmus+ i zaakceptowana do realizacji. Tym razem będziemy poznawać między innymi ‘żywą historię’ partyzantów z regionu Lubelszczyzny.

W realizacji działań uczestniczyć będzie ponad połowa uczestników, która odwiedziła Zamość w trakcie pierwszej części, co jest najlepszym dowodem na ciągłość naszych działań. Mamy też nowe organizacje, które wzbogacą kulturowo drugą część.

W trakcie spotkania przygotowawczego będziemy dopracowywać szczegóły planu dziennego i logistykę spotkania głównego, które odbędzie się w dniach 06-16.04.2016. Każdego partnera będzie reprezentował przedstawiciel organizacji oraz reprezentant młodzieży. W ten sposób włączamy w nasze działania wszystkich zainteresowanych. Zwłaszcza młodzież staje się tutaj głównym organizatorem, a jej zdanie liczy się najbardziej.

Partnerzy projektu:

  • Brno for you, z.s. (Republika Czeska)
  • Ludbreska udruga mladih entuzijasta (Chorwacja)
  • Egyutthato Kozossegepito Egyesulet (Węgry)
  • Socialab (Włochy)
  • Chitalishte Iskra 1964 (Bułgaria)
  • DIKTIO GIA EVROPAIKI POLITOTITA KE TAFTOTITA (Cypr)

Projekt ‘Let Me Tell You a Story II – A Tale From The Forest’ realizowany jest w ramach Akcji Kluczowej 1 sektora Młodzież programu Erasmus+.

Erasmus Plus - Logo