‘I Am a Coordinator’ wkrótce w Polsce 2016-02-17 , aktualności , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2016

Zamojskie Centrum Wolontariatu kończy przygotowania merytoryczno logistyczne do przeprowadzenia międzynarodowego kursu szkoleniowego w ramach Akcji Kluczowej 1 sektora Młodzież europejskiego Programu Erasmus+.

Zamierzeniem projektu zatytułowanego ‘I Am a Coordinator’ jest przedstawienie młodym ludziom czym jest młodzieżowy projekt międzynarodowy w całej swojej rozciągłości oraz jak przekształcić swój pomysł w działanie współpracując z rówieśnikami z innych krajów. Chcemy pokazać, że program Erasmus+ daje możliwość przygotowania własnego projektu we współpracy z organizacją ze swojego miasta i omówić te możliwości od podstaw.

Naszą grupą docelową są tutaj młodzi ludzie z mniejszymi szansami w wieku 18-30 lat i pracownicy młodzieżowi z nimi pracujący. Przemawiają za tym 2 rzeczy: Wszystkie organizacje partnerskie pracują z młodzieżą z mniejszymi szansami; Młodzież z mniejszymi szansami szczególnie potrzebuje częstego pokazywania możliwości rozwoju i angażowania się w życie społeczne.

Nasz projekt pomoże zaktywizować młodych ludzi do realizacji swoich pomysłów oraz zawalczy z błędnymi definicjami możliwości programu Erasmus+. Wielką potrzebą naszą i naszych partnerów jest pokazanie młodzieży z mniejszymi szansami, że mimo trudnej sytuacji mogą rozwijać się i realizować swoje marzenia.

Wymienimy się również doświadczeniami z organizacjami partnerskimi. Zwiększymy ilość dobrych jakościowo projektów w ramach programu Erasmus+ realizowanych w 100% zgodnie z założeniami. Młody człowiek z mniejszymi szansami zostanie przygotowany do bycia koordynatorem międzynarodowej wymiany młodzieży.

Do dnia 17 lutego wspólnie z naszymi partnerami pracowaliśmy nad logistyką podróży wszystkich uczestników oraz przygotowywaliśmy grupę do udziału w trakcie spotkań lokalnych. Odbyły się również 2 konferencje skype teamu trenerskiego, w trakcie których nanoszone były ostatnie poprawki do planu dziennego. W dniu dzisiejszym zakończyliśmy przygotowania i czekamy na uczestników licząc na kolejne udane międzynarodowe działanie z młodymi Europejczykami.

Tytuł: ‘I Am a Coordinator’

Organizator: Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu

Grant: Erasmus+ Młodzież, Akcja Kluczowa 1

Data: 05-12.03.2016

Miejsca działań: Motycz Leśny k. Lublina (kurs szkoleniowy), Lublin (reklama projektu), Zamość (reklama projektu, wizyta studyjna)

Liczba uczestników: 18

Trenerzy: Andrzej Smyk (Polska), Inga Protuc-Georgiou (Cypr), Elemer Szentpetery (Węgry)

Partnerzy:

  • ASOCIACIÓN JUVENIL INTER (Hiszpania)
  • Diabetes, prediabetes and metabolic syndrom (Bułgaria)
  • Socialab (Włochy)
  • Brno for you, z.s. (Republika Czeska)
  • DIKTIO GIA EVROPAIKI POLITOTITA KE TAFTOTITA (Cypr)
  • EDUcentrum o.s. (Republika Czeska)
  • Egyutthato Kozossegepito Egyesulet (Węgry)

Erasmus Plus - Logo