Międzynarodowi miłośnicy historii – znów w Zamościu. 2016-04-06 , aktualności , integracja międzypokoleniowa , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2016

Podziel się: Facebook Google+ Twitter

Tematyka aktualnie realizowanego projektu jest związana z ruchem oporu na Lubelszczyźnie i „żywą historią” opowiadaną przez partyzantów. Projekt nosi tytuł „Let me tell you a story II. A tale from the forest” - i jest kontynuacją podobnego spotkania realizowanego przez ZCW w marcu 2015 r. O randze przedsięwzięcia na pewno świadczą otrzymane honorowe patronaty: Prezydenta Miasta Zamość i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Uczestnicy projektu poznają fakty dotyczące Powstania Zamojskiego, a żeby wczuć się w atmosferę tamtych czasów, odwiedzą miejsca pamięci, między innymi Porytowe Wzgórze i trasę po stanowiskach bojowych partyzantów (10 kwietnia - wycieczka do Janowa Lub). Przeprowadzą wywiady (11 kwietnia w sali Centrum Informacji Turystycznej) i opracują biogramy swoich rozmówców.

14 kwietnia w godzinach 11.00 – 12.00 na Rynku Wielkim odbędzie się happening historyczny i spotkanie międzynarodowej grupy z kombatantami, uczniami zamojskich szkół i mieszkańcami miasta. W realizacji tego zadania uczestniczy młodzież z Bułgarii, Czech, Chorwacji, Cypru, Węgier, Włoch i Polski.

Informacja o projekcie na stronie Miasta Zamość:

story_2_patronat story_2_plakat