Relacja z wycieczki do Kazimierza i Lublina 2016-07-10 , aktualności , inne działania projektowe , archiwum aktualności - 2016

Kazimierz Dolny i Lublin – to miasta, które w tym roku zwiedzili podopieczni Senioralnej Stacji Socjalnej w ramach projektu, który dofinansowuje Fundacja “Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość” (EVZ). Wycieczka odbyła się w dniach 5,6 lipca.

Pierwszego dnia w programie był rejs po Wiśle, przejazd stylizowaną “ciuchcią” do Janowca, zwiedzanie ruin zamku Firlejów oraz dziewiętnastowiecznego dworku i skansenu.

Dzień zakończyło spotkanie integracyjne, które po kolacji odbyło się w miejscu zakwaterowania.

Drugiego dnia seniorzy zwiedzili kazimierską Starówkę ze wszystkimi jej atrakcjami. Meleksami dojechali do cmentarza żydowskiego ze słynną Ścianą Płaczy i do Wąwozu Korzeniowego.

Po wspaniałym obiedzie w zabytkowej restauracji “Stara Łaźnia”wyjechali do Lublina, a tam: zwiedzili zamek z przepiękną jagiellońską kaplicą i przespacerowali się po Starym Mieście.

Główną atrakcją tego dnia był spektakl w teatrze im. J. Osterwy pt. “Mistrz i Młgorzata” zrealizowany na podstawie prozy M. Bułhakowa. Znakomita adaptacja znanej powieści – zachwyciła i seniorów, i wolontariuszy.

Wszyscy uczestnicy, w znakomitych humorach wrócili po północy do Zamościa.