Międzynarodowe seminarium dla miłośników LARP-ów 2016-08-26 , aktualności , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2016

„Imaginary realms script writers” - to międzynarodowe seminarium dla miłośników gier teatralnych rozgrywanych na żywo, które rozpoczęło sie 25 sierpnia. Jest to kolejny, czwarty w tym roku projekt realizowany przez Zamojskie Centrum Wolontariatu w ramach Akcji Kluczowej 1 sektora Młodzież europejskiego Programu Erasmus+. Na seminarium przyjechali młodzi ludzie , którzy brali udział w projektach poświęconych grom teatralnym rozgrywanym na żywo (LARP).

Tworzą oni nieformalną, międzynarodową sieć miłośników LARP- ów ( www.imaginaryrealms.org ). Na spotkaniu są również uczestnicy treningów i wymian młodzieży, którzy chcą do tej grupy dołączyć. Podczas seminarium wspólnie będą tworzyć scenariusze gier teatralnych, recenzować je i odgrywać.Tematyka scenariuszy będzie związana z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawności, zagadnień interkulturowości i szeroko pojętej polityki młodzieżowej. Najlepsze zostaną wydane w formie ogólnodostępnej publikacji. W seminarium biorą udział młodzi ludzie z Bułgarii, Republiki Czeskiej, Cypru, Rumunii i Węgier. Polskę reprezentują przedstawiciele ZCW i zaprzyjaźnionych organizacji. W całej grupie są też osoby z mniejszymi szansami. Seminarium zakończy się 2 września . Działania projektowe odbywają się w pięknej, roztoczańskiej miejscowości Potoczek koło Adamowa i w Zamościu.

Erasmus Plus - Logo