“#JustBike” w Chorwacji 2016-09-01 , aktualności , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2016

W drugiej połowie sierpnia przedstawiciele Zamojskiego Centrum Wolontariatu brali udział w międzynarodowej wymianie młodzieży ‘#JustBike’, która odbyła się w chorwackim miasteczku Ludbreg. Celem projektu było promowanie zdrowego trybu życia poprzez jak najczęstsze korzystanie z rowerów.

Zamojskie Centrum Wolontariatu zostało zaproszone do udziału w spotkaniu, ponieważ chorwacka młodzież z Ludbreg brała udział w naszym projekcie rok wcześniej. Tak nawiązaliśmy współpracę, która trwa do dzisiaj.

W czasie warsztatów praktycznych naprawialiśmy stare rowery, jak też staraliśmy się skręcić nowe z pojedynczych, starych części. Dzięki temu zdobyliśmy wiele umiejętności praktycznych, a mieszkańcy miasteczka będą korzystać z publicznych rowerów, które zostawiliśmy w specjalnie przygotowanym miejscu w centrum.

Poza głównym tematem spotkania, braliśmy udział w warsztatach integracyjnych oraz zajęciach, w czasie których mogliśmy poznać różne europejskie kultury i tradycje. Efektem spotkania jest też film promocyjny, który został stworzony przez samych uczestników.

Można go zobaczyć TUTAJ

Polską organizację reprezentowali: Aleksandra Chudek, Karolina Szczepanik, Patrycja Pieńkosz, Paulina Borowiecka, Jolanta Kowalak i Andrzej Smyk.

Projekt realizowany był w ramach Akcji Kluczowej 1 europejskiego programu Erasmus+, sektor ‘Młodzież’.