Po seminarium „Imaginary Realms Scriptwriters” 2016-09-10 , aktualności , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2016

02 września, w miejscowości Potoczek pod Zamościem, zakończyło się międzynarodowe seminarium poświęcone metodzie edukacji pozaformalnej – Grom Teatralnym Rozgrywanym na Żywo. Przez cały tydzień koordynatorzy projektów młodzieżowych, uczestnicy wcześniejszych wymian i wolontariusze dyskutowali nad efektami stosowania metody, jak też starali się dopracować wiele szczegółów, by w przyszłości stosować ją efektywniej.

W spotkaniu brały udział, między innymi, osoby niepełnosprawne posiadające doświadczenie w zakresie tematyki seminarium. Ważnym zadaniem dla grupy było sprawdzenie w już istniejących scenariuszach gier, jakie poprawki należy wprowadzić, aby gry pasowały do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uczestnicy tworzyli też wspólnie scenariusze nowe.

Wnioski z dyskusji i wspólnej pracy zostały spisane w formie elektronicznej. W chwili obecnej trwają prace nad składem materiałów, które znajdą się w publikacji noszącej taki sam tytuł jak projekt – „Imaginary Realms Scriptwriters”.

Publikacja będzie dystrybuowana przez organizatora seminarium, Zamojskie Centrum Wolontariatu oraz przez partnerów projektu. Dzięki temu omawiana przez nas metoda będzie stosowana efektywniej w przyszłych projektach.

Grupa - poza pracą - miała możliwość zapoznać się z działalnośią Zamojskiego Centrum Wolontariatu, zwiedzić Roztoczański Park Narodowy oraz Zamość i Lublin.

Projekt realizowany jest w ramach Akcji Kluczowej 1 europejskiego programu Erasmus+, sektor ‘Młodzież’.

Media o projekcie: