W Brnie o inicjatywach lokalnych 2016-09-15 , aktualności , współpraca międzynarodowa - erasmus+ , archiwum aktualności - 2016

“Happy Community”- to tytuł kursu szkoleniowego zorganizowanego przez naszego czeskiego partnera, organizację ‘Brno For You’. Spotkanie odbywało się w dniach: 02 - 09.09.2016 w Brnie. Tematyka kursu była bardzo bliska naszej organizacji, ponieważ skupiała się wokół inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności, a uczestnicy mogli nauczyć się jakie kolejne kroki należy podjąć, by przekształcić swój pomysł w akcję.

Mięliśmy okazję prześledzić cały teoretyczny proces powstawania lokalnej inicjatywy, począwszy od pomysłu, zebrania zespołu, podziału obowiązków, aż po implementację i reklamę efektów działania. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jak nasze działanie lokalne pokrywa się z naszymi wartościami i jak czerpać satysfakcję z takiej aktywności.Kolejnym krokiem było stworzenie pomysłów na inicjatywy, które mają być zrealizowane w przeciągu kilku miesięcy po zakończenia spotkania. Uczestnicy dobrali się w grupy, w zależności od wybranej tematyki i starali się przygotować strukturę kolejnych działań na podstawie zdobytej wcześniej wiedzy. W ten sposób powstało kilka bardzo ciekawych inicjatyw.Poza głównym tematem spotkania mięliśmy okazję zwiedzić Brno biorąc udział w grze miejskiej. Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu reprezentowali: Karolina Szczepanik i Andrzej Smyk.

Projekt realizowany w ramach Akcji Kluczowej 1 europejskiego programu Erasmus+, sektor ‘Młodzież’.